İade ve Değişim

Mesafeli satışlarda 4822 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunda belirtilen hükme istinaden, Tüketicinin  hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren ATELİER 55 olarak malı geri almayı taahhüt ederiz.


Almış olduğunuz ürünü iade etmek veya değiştirmek istemeniz halinde, ürünün size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde tarafımıza ürünü iade etmek istediğinize dair bildirimde bulunmanız gereklidir. Bu bildirimi 02122453255 numaralı çağrı merkezimize yapabilirsiniz.


İade veya değişimini istediğiniz üründe veya ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, hasar, yırtılma ve benzeri bir durum tespit edilmesi halinde üründe iade veya değişim işleminin yapılması mümkün değildir.


Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. Ürün faturası ile birlikte orjinal ambalajında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz, kullanılmamış, fiziksel açıdan hasar görmemiş ve satın aldığınız durumda olmalıdır.


İade koşullarında belirtilen şartlara uygun taleplerinizde; ilgili ürün Atelier 55‘e ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli alışveriş yaptığınız hesaba iade edilecektir. 

Değişim talebinizin gerçekleşebilmesi için ürünün kullanılmamış, ambalajının bozulmamış ve aksesuarlarının tam olması gerekmektedir. Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz olarak teslim edilmesi zorunludur.